Hana Töcziková


Krasokorčuľovaniu som verná od r.1961, kedy ma môj otec doniesol na ľad a zapísal ma do krasokorčuliarskeho oddielu TJ Lokomotíva Košice.

Aktívnou pretekárkou som bola do roku 1972, kedy som ako pretekárka I. výkonnostnej triedy /v súčasnosti kategória seniorov/ ukončila svoju aktívnu pretekársku činnost a zapojila som sa do trénerskej práce.

Diaľkovým štúdiom na FTVŠ UK v Bratislave som v roku 1981 získala kvalifikáciu trénera I. triedy so špecializáciou pre krasokorcuľovanie. Podla novej akreditácie v súlade s rozhodnutím MŠ SR c.od-2009-32540/45089-2 som držitelkou trénerskej licencie s V. kvalifikačným stupňom.

Počas mojej trénerskej práce som vychovala viacerých majstrov Slovenska ako aj medailistov a účastníkov majstrovstiev Československa v rôznych kategóriách od I. až po III. výkonnostnú triedu, ako aj účastníkov JGP, ME, MSJ a tiež MS.

Mojimi zverencami boli napr. Viktória Senčáková, Iveta Pavlásková, Martin Kotulič, Marek Hrabovský, Silvia Štefanová, Alex Miskolczy, Miriam Gányjová.

V novodobej histórii to boli Petra Tresová, Miroslava Medvecká, Andrea Gazsiová, Rastislav Vrlák, Viktória Filipová, Adriana Sabolová, Jakub Štrobl, Michaela Sabolčáková, Miroslava Hrináková, Alex Hladoník, Bohuš Hrnek, Gregor – Anton Grinč, Natália Šumichrastová

Najväčšie úspechy mojich pretekárov sú:
Jacquelinne Belenyesiová ME Torino 2006 23.miesto
SZU Torino 2007 20.miesto
Účastníčka na MS Calgari
Radka Bártová MSJ Ljubljana 2005 23.miesto
MSJ Kanada 2006 22.miesto
ME Varšava 2007 23.miesto
EYOF Jaca Španielsko 4.miesto
Účastníčka na MS Tokyo

Toho času pracujem ako trénerka v krasokorčuliarskom klube Kraso Centrum Košice, kde mám pridelenú skupinu pretekárov od kategórie nádeje mladšie až po juniorskú kategóriu. Pracujem aj s najmenšími deťmi v prípravke klubu.